Wyjątkowa łatwość obsługi technicznej

 • Maszyna posiada filtr JCB Plexus zapewnia oczyszczenie oleju hydraulicznego z zanieczyszczeń o średnicy przekraczające 1,5 mikrona. Powoduje to drastyczne obniżenie poziomu zanieczyszczeń oleju i kondensatów w nim zawartych. Okres między wymianą oleju wynosi 5000 motogodzin. W konsekwencji wydłużeniu uległy okresy między przeglądowe. Powoduje to zmniejszenie czasów przestoju maszyny i zwiększenie jej niezawodności.
 • Okres wymiany oleju silnikowego i jego filtra wynosi 500 motogodzin. Jest to dwukrotnie dłuższy czas w porównaniu do większości innych maszyn. Osiągnięto to dzięki zainstalowaniu dwóch filtrów. Pierwszego głównego na pełnym przepływie i drugie precyzyjnego filtra o obwodzie obejściowym. Dzięki temu zmniejszono wymagania dotyczące przeglądów i niedogodności z tym związanych oraz czasów przestoju.
 • W przypadku małoprawdopodobnego uszkodzenia maszyny, system diagnostyczny natychmiast zidentyfikuje usterkę. Aby wyeliminować usterkę w elektronice, operator może załączyć układy sterowania maszyny pomijające działanie elektroniki.

Komfort pracy operatora

 • 6 elastycznych, płynem wypełnionych, mocowań amortyzujących ogranicza hałas i wibracje.
 • Siedzenie z pełną regulacją zawieszenia oraz dźwignie sterowania o niewielkim wychyleniu z serwowspomaganiem, łatwe sterowanie napędem gąsienic powodują, że sterowanie maszyną JS160 jest łatwe i wygodne dla operatora.
 • Wentylację kabiny zapewniają wyjątkowo szeroko otwierane drzwi oraz przednie okno. Opcjonalny układ klimatyzacji zapewnia pełną kontrolę temperatury w kabinie.
 • Układ amortyzacji ruchów siłowników w skrajnych położeniach ogranicza udary przenoszone na maszynę i operatora przy pracy wysięgnikiem jak i ramieniem. Jest to dodatkowa funkcja w porównaniu do tradycyjnego powolnego zatrzymania ruchu siłownika przy krańcowych położeniach.

Potężne osiągi

 • Silnik wysokoprężny Isuzu spełnia Europejskie i Północnoamerykańskie normy dotyczące niskiej emisji spalin. Układ bezpośredniego wtrysku paliwa zapewnia dokładne spalanie paliwa jak i jego niskie zużycie.
 • Układ automatycznego podgrzewania dzięki świecom żarowym, zapewnia uruchomienie maszyny od pierwszej próby, niezależnie od klimatu. Dla pracy w warunkach wysokich temperatur, zamontowana jest w maszynie duża chłodnica z osłoną siatkową.
 • Maszyna wyposażona jest Układ Zaawansowanego Sterowania monitorujący funkcje maszyny w celu zapewnienia większej wydajności.
 • Poprzez wciśnięcie jednego przycisku uzyskujemy natychmiastowe podbicie mocy o 10%, co jest szczególnie przydatne podczas kopania w twardy gruncie, kiedy to szybsze ruchy siłowników skracają cykle robocze.

Dostosowanie do wykonywanych prac

 • Duży i wytrzymały wysięgnik oraz ramię zapewnia duży zasięg i głębokość kopania jak dla maszyn tej klasy. Maszyna ta jest w pełni przystosowana do współpracy z młotem wyburzeniowym.
 • Zwiększona długość podwozia w maszynach w wersji LC i NLC oznacza wzrost stabilności maszyny, podwyższenie udźwigu i obniżenie nacisku na podłoże. Centralnie umieszczone prowadnice łańcuchów napędowych i osłona umieszczona pod podwoziem dodatkowo zwiększają ochronę w ciężkich warunkach pracy.
 • Maszyna pozwala na wybór trzech prędkości jazdy: 5,5km/h, 3,3 km/h i szczególnie użytecznej wolnej prędkości 2,3km/h. Układ automatycznej zmiany prędkości dostosowuje ją do warunków podłoża, aby uniknąć utknięcia gąsienic i zapewnić pełną mobilność maszyny.

Galeria zdjęć

Formularz

Temat:
Imie i nazwisko:
Adres e-mail:
Zapytanie:
Copyright © 2008 ELEKTROPROGRAM Sp. z o.o.